Devold of Norway

Hrdý na svou historii, hnán inovací.

Devold je v České republice a na Slovensku nejdéle působící norská značka specializovaná na výrobu funkčního oblečení z vlny. Přednostmi výrobků Devold je vysoká kvalita, což způsobuje, že se po zkušenostech s ostatním vlněným oblečením na trhu zákazníci k Devoldu vrací a aktivně jej doporučují. Hlavním zaměřením značky Devold je technické vlněné oblečení pro nejnáročnější outdoorové aktivity od vysokohorské turistiky po lyžování.

Devold of Norway byl založen v Norsku roku 1853, tedy před více než 160 lety. Společnost zahájila výrobu pletením vlněného oblečení především pro norské rybáře pracující v drsném prostředí severského klimatu.

Výroba společnosti Devold nikdy neopustila Evropu. Dnes je výrobní závod situován v průmyslovém parku města Panevezys ve střední Litvě.

Kolekce Devold zahrnuje celou škálu vlněného oblečení, tedy spodní prádlo, ponožky, čepice, různé druhy středních zateplovacích vrstev a pletené svetry.

Proč oblékat ovčí vlnu?

Moc dobře to znáte: Jste prokřehlí, rychle se tedy obléknete, ale až po delší chvíli ucítíte teplo. S vlnou je to jiné. Oblečeni ve vlně cítíte hřejivé teplo okamžitě. Je...

Číst více

Na Devold Duo Active je spolehnutí!

Devold Duo Active pro zimní aktivity Celý den můžeš pohodlně strávit na kopci při všech zimní aktivitách. Náročné výstupy a sjezdy, klidnější procházky či svezení se na sáňkách. Toto...

Číst více

Z Ålesundu do Langevågu

Historie firmy začala, když Ole Andreas Devold v roce 1853 založil textilní továrnu v Ålesundu.

V roce 1868 pak přestěhoval textilní výrobu kvůli lepším podmínkám pro vlastní výrobu elektrické energie do Langevågu. Když roku 1879 Thomas A. Edison vynalezl žárovku, čtyři roky na to Devold s ní osvětlil výrobní závod. Rok poté, co Graham Bell vytvořil první telefon, spojil Devold telefonicky výrobou v Langevågu s kanceláří v Ålesundu.

Ole Andreas Devold vždy dbal na to, aby měl pod kontrolou všechny kroky výroby od střihání ovcí po samotné pletení a šití. To platí o firmě Devold dodnes a je tak snad jediným výrobcem vlněných oděvů na světě, který kontroluje celý výrobní proces.

Pro zaměstnance firmy Devold of Norway vždy byla a je hlavní motivací chuť vyvíjet oblečení té nejvyšší kvality pro objevitele, dobrodruhy, profesionály a lidi milující aktivní životní styl. A to už více než 160 let. Za rozvojem produkce značky Devold stojí jedni z nejodvážnějších Norů – Roald Amundsen a Fridtjof Nansen, kteří ze svých expedic, kde byli vybaveni oblečením Devold, přinesli cenné informace pro další vývoj vlněných oděvů. V laboratořích firmy Devold of Norway pak vznikaly nové technologie.

Devold dodnes vyvíjí nové postupy výroby oblečení tak, aby fungovalo, kdy je třeba. Základní surovina však zůstává stále stejná – vlna.