Frendo

Vášeň, inovace a kvalita.

Frendo je francouzská značka, která se specializuje především na oblast horolezectví a táboření. Vyrábí vysoce kvalitní batohy, sportovní osvětlení, nože, trekingové hole apod.

Frendo se snaží splnit ty nejnáročnější požadavky svých zákazníků po celém světě, proto také neustále inovuje a rozvíjí své produkty. Úroveň produktů Frendo pravidelně kontroluje přední světový kontrolor kvality švýcarská skupina SGS.

Značku Frendo založil stejnojmenný francouzský horolezec tuniského původu v roce 1946, tedy před více než 70 lety. Edouard Frendo vždy hledal výzvy. Proto byl také organizátorem mnoha expedic do Himálají, Japonska, Afriky a And. Současný tým Frenda dělá vše pro to, aby respektoval jeho vizi a jím nastavenou kvalitu.

Jambalaya jako odměna za trek

Vyzkoušeli jsme pro vás další recept, tentokrát cestovatelský. Jambalaya se vařívá hlavně v Louisianě jako jídlo ovlivněné španělskou a francouzskou kuchyní. Dost často obsahuje maso od kuřecího po plody...

Číst více

Za 10 sekund postavený

Do kempu přeci jezdíte odpočívat, tak proč se trápit stavbou složitého stanu, který vám jen zkazí náladu a tím celý víkend. Stan Frendo Easy 2 snadno sestavíte během několika...

Číst více

Život vášnivého horala a dobrodruha

Značka dostala název podle slavného francouzského horolezce Edouarda Frenda, narozeného v Tunisu roku 1910. Na jeho počest je pojmenován Frendo výběžek v údolí Chamonix ve francouzských Alpách. Stejně tak je po Edouardu Frendovi pojmenována hora v Grónsku.

Firmu založil Frendo v roce 1946 a to na základě svých životních priorit: vášně, inovace a kvality. Z tohoto odkazu dodnes tým Frenda vychází.

Edouard Frendo byl členem takzvané Compagnie des Guides, nejstarší a největší společnosti horských vůdců na světě. Ta se zabývala především zpřístupňováním cest ve vysokých horách, zejména v Mont Blanc.

Později Frendo vedl národní lyžařskou školu a v roce 1944 jej jmenovali technickým ředitelem v Národní horolezecké škole. Frendo je také autorem několika knih o horolezectví.