Kari Traa

karitraa_logo_2016_wred_oriznutoKari Traa není jen šampiónkou v lyžařských freestyle disciplínách se třemi medailemi z olympiád, ale také tvůrkyní úspěšné sportovní značky.

Příběh Kari začíná ve městě Voss, malém městě chyceném mezi norskými fjordy a horami, kde se narodila a vyrůstala. Její norské dědictví nejen dalo Kari talent pro sport, ale také cit pro design a vášeň pro tvořivost. Dokonce i během vrcholů své kariéry v lyžování, si Kari našla čas pro rozvíjení své kreativity. Mezi tréninkem a závody Kari začala plést kulichy a čepice pro své přátele a přizpůsobovala si svou vlastní lyžařskou výbavu. Návrhy se staly tak populárními mezi přáteli a kolegy lyžaři z celého světa, že se zrodila značka Kari Traa.


Nová letní kolekce Kari Traa 2019

Procházet se ranní rosou. Zaposlouchat se při běhu lesem do zpěvu ptáků. Užívat si dlouhé letní večery ve městě nebo na pláži… …a vypadat u toho skvěle! Kdo by odolal?...

Číst více

Jméno Kari Traa

 

Kari Traa (narozena 28. ledna 1974 ve Vossu, Norsko) je norská freestylová lyžařka. Vyhrála zlatou olympijskou 
medaili  v jízdě v boulích na zimních olympijských hrách v roce 2002, skončila druhá v roce 2006 a třetí v roce 1998.
 
Je také čtyřikrát mistrem světa z roku 2001 (jízda v boulích + jízda v boulích) a 2003 (magnáti jízda v boulích + jízda v boulích) a má také tři stříbrné medaile (jízda v boulích a paralelní jízda v boulích v roce 1999, a magnátů jízda v boulích v roce 2005). Celkem dosáhla 37 vítězství ve světovém poháru.
 
 
Na první olympiádě v Albertville, kam byla jízda v boulích zařazena, skončila 14. a nepostoupila do finále. Na domácí Olympiádě v Lillehammeru v roce 1994 bohužel nesoutěžila, neboť si poranila koleno při tréninku pouhé tři týdny před olympiádou. Až na olympiádě v Naganu v roce 1998 získala konečné olympijskou medaili – bronz.
 
Kari  přitáhla pozornost, když pózovala téměř nahá v sérii snímků ve sportovním časopise Ultrasport v roce 2001. Společnost na prodej sportovního zboží založila v roce 2002 a získala mnoho ocenění za unikátní design své kolekce. V roce 2006 vydala svoji autobiografii. Po skončení své aktivní kariéry se také zabývá náborem mladých lyžařských talentů a podílí se jako organizátor světového poháru. Je také zapojena do festivalu Ekstremsportveko (Extreme Sports Week), která se koná v její domovské obci – ve Vossu. Ekstremsportveko je považovaný za jeden z největších světových festivalů extrémních sportů.

Kari Traa byla zvolena “nejvíce sexy žena v Norsku” v roce 2002 podle časopisu MANN. Her og Nå a TV 2 Nettavisen ji zvolily jako “nejvíce sexy ženu” v letech 2003 a 2004.