WILDO

Lehké a skladné nádobí do přírody

Začalo to nápadem na dokonalý výrobek. Nyní, po více jak 35ti letech, najdete jejich produkty po celém světě.

Wildo je švédská značka, jejímž cílem je poskytovat všem outdoorovým nadšencům ty nejlepší podmínky pro pobyt v přírodě, nejlépe divoké přírodě. Lidé z Wildo jsou přesvědčeni, že všichni mají nárok na více přírody – hluboké lesy, vysoké hory, otevřené vody. To je ten pravý život – prostě příroda! A tak se, po několik desítek let prověřování v drsném švédském prostředí zrodily ty nejlepší prostředky na kempování.

Tým z Wildo chce, aby bylo co nejsnadnější sbalit si věci a vyrazit do přírody. A na tomto kritériu si zakládají po celou dobu své existence. Stejně tak, jako si zakládal už před více než 35ti lety Ingvar Svantesson, který se jednoho dne rozhodl, že je čas zlepšit podmínky pro turisty, táborníky a všechny ostatní outdoorové nadšence, a to tak, že sníží potřebné kempové věcí na minimum.

Ingvara Svantessona v roce 1979 přepadla myšlenka, že udělá maximum pro to, aby bildspel-web_camp-a-box-gul
outdooroví nadšenci měli při svých pobytech venku co největší komfort. Vymyslí produkty, které budou designově zajímavé, především však tak lehké, odolné a kompaktní, jak jen to bude možné.

Ingvar sdílel svou vizi s Janem Anderssonem. Myšlenka Jana nadchla hlavně v tu chvíli, kdy si uvědomili, že takový typ výrobků by se dal využít i v těch nejdrsnějších podmínkách – jako bývalý kapitán v armádě si dokázal představit velice dobře ty nejhorší. A tak, chvíli na to, společně představili novou éru nádobí a doplňků pro život venku.

Aby zachovali své standardy týkající se kvality a materiálu, zároveň s respektováním lidských a přírodních zdrojů, se dvojice rozhodla své výrobky vyrábět tam, kde žijí, ve švédském Boras. Společnost byla oficiálně pojmenována Wildo a jejím mottem, dalo by se říci, je “Ctít vše, co je divoké okolo nás a divoké tam venku”. Nyní kombinují své dlouholeté zkušenosti s inovativními nápady dnešní doby.