FJELLPULKEN

dětské, expediční a transportní saně

Od roku 1963 vyrábí norská firma Fjellpulken expediční, dětské a záchranné saně. Tyto saně jsou už vyzkoušeny mnohými expedicemi i při každodenním používání běžným uživatelem. Turistické a expediční saně se vyrábí v několika modelech od krátkých 118cm dlouhých saní až po expediční 188cm dlouhé saně. Záchranné saně Fjellpulken používá Horská Služba ČR.

Nejvíce prodávaným výrobkem společnosti Fjellpulken jsou dětské saně (pulky). Již více než 45 let jsou tyto saně nejpopulárnějšími saněmi pro děti na trhu. Postupně nabývané zkušenosti a poznatky jsou zúročeny ve funkčnosti a preciznosti provedení těchto saní. Bezpečnost dítěte je zde na prvním místě, ale vůbec to neubírá na komfortu rodiče, který saně táhne, ani dítěte umístěného v saních.

Saně Fjellpulken – kvalita i bezpečí

Fjellpulken je norský výrobce skořepinových saní se světovým renomé. Jedinečné expediční saně Fjellpulken jsou prověřené zkušenými polárníky. Asi největší současný český polárník Vašek Sůra je používá na svých expedicích...

Číst více


Při konstruování těchto sání byly zúročeny zkušenosti ze záchranářských prací v horách, na ledě, kdy sáně táhne člověk, pes či kladkostroj. Výsledkem jsou bezpečné sáně, na které je spolehnutí za všech situací. Nově jsou dětské sáně Fjellpulkem k dostání ve 2 variantách.

Trup je vyroben z polyesteru vyztuženého laminátem, který jej činí lehkým a umožňuje snadné tažení. Lyžiny mají takový rozchod, aby jely ve stopách vašich lyží.

Jelikož bezpečnost je hlavním měřítkem, tak jsou saně vybaveny stabilizátory proti převrácení a ochranným čelním sklem z polykarbonátu, který je ošetřen UV filtrem. Dodatečná bezpečnost je zajištěna hliníkovou výztuží čelního skla.
Kryt přepravního a nákladového prostoru je voděodolný a nepropouští vodu ani vítr, ale zároveň zůstává prodyšný. Jeho součástí je sklápěcí střecha, chránící při sněhových bouřích, která je opatřena otvory pro odvětrávání, kterými lze zároveň dosáhnout na předměty uložené v nákladovém prostoru.

Izolační podložka má neklouzavý povrch, jež zajišťuje mimořádný komfort vyložení a je nepromokavá. K pohodlí přispívá i nastavitelná opora zad vyrobená z izolační pěnové gumy, jež poskytuje velmi dobrou oporu pro krk a záda vašeho dítěte.

Sáně jsou samozřejmě vybaveny bezpečnostními popruhy. Dalším bezpečnostním prvkem jsou paralelní rukojeti, určené k tažení sání, opatřené tlumiči rázů. Tyto tlumiče zajišťují pohodlnou jízdu jak dítěti v sáních, tak vám, táhnoucímu lyžaři. Speciální hák upíná popruhy k rukojetím, které jsou sklopné, aby bylo možné sáně snadno převážet. Postroj pro lyžaře je nastavitelný, aby dobře seděl na těle. Ramenní popruhy je možné odpojit.

Všechny prvky dětských sání jsou zaměřeny na bezpečnost, která je hlavním měřítkem všech rodičů, jež chtějí vyrazit s dítětem v sáních vyrazit na výlet. Naše sáně vyhovují svojí bezpečností i těm nejnáročnějším terénům.

 

Technické parametry modelu Fjellpulken Kids Classic

Délka: 131 cm
Šířka: 53 cm
Výška: 50 cm
Hmotnost: 11 kg
Materiál: trup – tvrzené polyesterové vlákno, kryt – polyester

Maloobchodní cena: 24 626 Kč

 

Nyní v prodeji nový model Fjellpulken Barnepulk m/Ski

Nové saně Fjellpulken mají nastavitelnou pozici lyží, takže se dají přizpůsobit běžkařské stopě nebo nastavit na široký rozchod pro pohyb v nerovném terénu. Tím se zajistí ještě větší stabilita saní. K většímu pohodlí dítěte v nových saních přispívá i to, že dítě sedí na sedáku, které se přímo nedotýká dna saní, a tím vzniká další izolační vrstva vzduchu. Nové saně jsou také vybaveny hliníkovým rámem, který chrání dítě v případě převrácení saní. Konstruktéři nových saní mysleli hlavně na bezpečnost a pohodlí dítěte a snadnou manipulaci v terénu pro rodiče.

Délka: 132 cm
Šířka: 53 cm
Výška: 63 cm
Váha: 9,8 kg
Materiál:trup – ABS plast, rám: kliník, kry t- Polyester

Maloobchodní cena: 21 074 Kč

 

Článek o dětských saních Fjellpulken na bezky.net

 

Saně je možné ještě před zakoupením vypůjčit!