Firma North Trappers vznikla v roce 2002, tehdy jako dovozce sobích kožešin. První norskou oděvní značkou, kterou Norská móda na českém a slovenském trhu zastupuje, byla Dale of Norway, výrobce originálních a exkluzivních vlněných svetrů. Firma Dale byla založena roku 1879. Dale of Norway spolupracuje s Mezinárodním olympijským výborem a navrhuje a vyrábí oficiální svetry pro zimní olympijské hry.

Jako druhý přibyl pod křídla Norské módy výrobce vlněného termoprádla Devold. Společnost Devold of Norway vznikla už v roce 1853 a oblékala nejznámější polárníky té doby Fridtjofa Nansena, Roalda Amundsena a Lincolna Ellswortha. Dodnes Devold jako jediný producent vlněného oblečení kontroluje proces výroby od ovčích farem po samotné pletení a šití.

Třetí nejvýznamnější norskou značkou, kterou Norská móda zastupuje, je Bergans. Bergans of Norway byla založena v roce 1908. Její zakladatel Ole Bergan je vynálezce dodnes používané anatomické konstrukce batohů, u nás dobře známých jako tzv. krosna. Bergans je dodnes nejvýznamnějším producentem batohů a zároveň výrobcem lyžařského a outdoorového oblečení a vybavení. Zajímavostí je, že v roce 1953 jako první zdolal Edmund Hillary Mount Everest právě s batohem Bergans na zádech.

V portfoliu Norské módy je dnes více než 15 značek, které jako importér na českém a slovenském trhu exkluzivně zastupuje. Norská móda je přitom významným dodavatelem outdoorového oblečení pro prodejní sítě HUDYsport, Rockpoint nebo Intersport. Norská móda vybavuje nespočet českých expedic a obléká Horskou službu České republiky.

Tým Norské módy, který se o vás stará:

Bohuš Mičjan
obchodní zástupce

Ladislav Niko
obchodní zástupce

Jitka Zrůbecká
asistentka velkoobchodu

Petra Jantošová
fakturace

 

 

Olga Krouželová
prodejna Praha

Hanka Mikynová
prodejna Litoměřice