Samsonite

Prostě to nejlepší zavazadlo na světě.

Samsonite International je největší světový výrobce zavazadel s původem datujícím se více než sto let do historie. V současnosti je největším prodejcem zavazadel ve Spojených státech, Evropě a Japonsku.

Samsonite se zaměřuje na design, výrobu, výrobní materiály a distribuci kufrů, obchodních a počítačových brašen, outdoorových i módních batohů a příslušenství k cestovním zavazadlům po celém světě především pod značkami Samsonite®, American Tourister®, High Sierra®, Hartmann®, Lipault® and Speck®. Produkty Samsonite jsou nejrůznějšími prodejními a distribučními kanály dodávány zákazníkům na více než 46 000 místech ve více než 100 zemích světa.

Statut lídra trhu získal Samsonite díky silné mezinárodní pozici značky, širokému zásahu, významným investicím, široké distribuční síti, přístupu k výrobním materiálům a dalším zdrojům a především díky vysoké kvalitě produktů, které se staly měřítkem i vzorem na trhu se zavazadly.

Nakupujte za neuvěřitelné ceny! Outlet Litoměřice Jarošova 32 – SLEVY až 70% Prodejna v Litoměřicích, oblečení pro děti i dospělé, outdoor i fashion AKCE od 10. března 2014 Otevírací...

Číst více

Splněný sen o vlastní výrobě zavazadel

Firma byla založena Jesse Shwayderem v roce 1910 ve městě Denver ve státě Colorado. Byl velice úspěšným prodejcem zavazadel a vydělal si tak dostatek prostředků, které potřeboval ke splnění snu a o vlastní výrobě. Podnikání Jesse Shwayder začal s investicí 3.500 dolarů a pracovní silou deseti mužů výrobou truhel, respektive obrovských kufrů rozměru 50 x 90 stop (tj. cca 1,5 x 2,7 metru).

V roce 1912 začal Shwayderovi pomáhat jeho bratr Maurice a po pár letech Sol. V roce 1923 se k nim přidali i další bratři, Ben a Mark. V roce1917 se jim podařilo dosáhnout prodejů v objemu 76 tisíc dolarů. Firma začala růst do celých Spojených států a později ve dvacátých létech 20. století přesáhl roční prodeje ve výši milionu dolarů.

První produkt Shwayderovy společnosti dostal název Samson podle stejnojmenné biblické postavy. Jméno mělo charakterizovat vysokou odolnost a výdrž.

Postupným zaváděním klíčových trendů v průmyslu a aktivním rozvíjením zákaznických potřeb, vyvinula a zobchodovala společnost Samsonite v průběhu minulého století nespočet inovací.

Hlavní značka skupiny, tedy Samsonite, je jednou z nejznámějších značek cestovních zavazadel na světě. Základem a ústřední značkou růstu a úspěchu se stala od svého prvního uvedení na trh v roce 1941.

V roce 1993 získal Samsonite International do svého portfolia American Tourister, sídlící ve městě Providence ve státě Rhode Island na severovýchodě Spojených států Amerických. To dostalo Samsonite International se dvěma velmi dobře známými a respektovanými značkami na trh zavazadly. Od roku 2012 postupně získával Samsonite další značky.