RaidLight

Špička mezi trail-runningovými značkami.

RaidLight je francouzská značka, která se aktivně angažuje jako průkopník trail-runningu. Zároveň jako jedna z mála se specializuje pouze na trail-running a ultra trail, a netříští tím své zdroje ve vývoji a nehledá kompromisy.

Raidlight nabízí špičkové trail-runningové produkty pro rekreační i závodní běžce, které reflektují prostředí, v němž zákazník vybavení používá. V kolekci tak naleznete vybavení pro každodenní běhání v přírodě, dokonalé vybavení pro běh v zimě nebo speciální vybavení pro pouštní běh.

Všechno vybavení i oblečení je navrženo, aby znemožnilo vznik odřenin a puchýřů ani při dlouhém běhu, aby perfektně odvádělo pot a chránilo tělo před nepříznivými podmínkami. Všechny kapsy jsou perfektně dosažitelné.

Komplexnost doplňků nabízených značkou RaidLight umožňuje využití pro běh v přírodě i trail runningové závody, prostě všechno, co potřebujete.

Novinkou značky RaidLight jsou běžecké boty, které mají unikátní systém přizpůsobení specifikům běžce, aby si mohl sám zvolit vhodnou vložku a míru tlumení s ohledem na způsob běhu a tvar chodidla. Při opotřebení podrážky nabízí firma RaidLight za cenu materiálu její výměnu. Bota tak běžci zůstane, ale opět se stane novou.


Pekelný beh Rajom 2018

Na poslednú chvíľu som sa rozhodol dnes postaviť na štart 3. ročníka PBR, ktorý sa konal 9. septembera. Šiel som na trať bez akýchkoľvek očakávaní, hneď po štarte sme...

Číst více

Příběh nebeského běhu

Sídlo společnosti RaidLight se nachází v nadmořské výšce 1000 metrů v samém srdci masivu Chartreuse, kde lidé z vývoje a testeři mají nepřeberné možnosti všechny inovativní výrobky testovat přímo na těch nejrozmanitějších horských trailech.

Firma RaidLight byla založena v roce 1999 Benoit Lavalem, špičkovým vášnivým běžcem, který se zúčastnil více než 100 ultramaratonů na všech kontinentech Země, zároveň byl součástí francouzského národního trail-runningového týmu.

Benoit Laval je nejen významným trailovým běžcem, ale zároveň i textilním inženýrem. Díky tomu už od počátku existence značky navrhuje špičkové vybavení a oblečení určené výhradně pro trail-running a ultra trail. Vybavení RaidLight dokáže perfektně pokrýt požadavky tohoto sportu, čímž si získává mnoho dalších nadšených příznivců.

Trail-running je sport, který se skládá z běhu a rychlé chůze v terénu. Často se také nazývá horským během nebo sky runningem. Od běžného silničního běhu a běhu na dráze se liší tím, že většinou se běhá na turistických stezkách, většinou v horském terénu, kde jsou časté strmé výstupy a seběhy. Trail-running je také většinou prováděn na delších tratích. Při délce tratí přes 50 km se nazývá ultra trail-running.