Žlutý cirkus vyjíždí

S velkou radostí oznamujeme naši novou spolupráci s dobrodružným týmem Trabanti, který se vydává na další vzrušující expedici “Cesta s Žábou”. Jako hrdí partneři této inspirativní výpravy chceme vyjádřit naši plnou podporu a držet palce celému týmu během jejich cesty.

A jak s tím vším souvisí Norská Móda? 

Jsme hrdí, že můžeme být součástí této neuvěřitelné cesty. Navíc jsme rádi, že můžeme členy týmu vybavit kvalitním oblečením pro jejich náročnou cestu.

A proč si naši cestovatelé vybrali zrovna Devold?

“Devold jsme si vybrali kvůli jeho vynikajícím vlastnostem, které jsou pro naše náročné podmínky klíčové. Devold prádlo je vyrobeno z vysoce kvalitní merino vlny, která skvěle reguluje tělesnou teplotu – udržuje nás v teple v chladném počasí a chladí, když je horko. Navíc je neuvěřitelně prodyšné a pohodlné.

Díky přirozeným antibakteriálním vlastnostem vlny se nemusíme obávat nepříjemného zápachu, což je na dlouhých cestách bez možnosti častého praní velká výhoda. Devold je také známý svou odolností, takže víme, že vydrží i v těch nejdrsnějších podmínkách. Prostě je to ideální volba pro naše dobrodružství.”

O Trabantech a jejich Cestě s Žábou

Žlutý cirkus se vrací, a jestli jste si mysleli, že divočejší už to být nemůže, tak vás rádi vyvedeme z omylu! Vyráží na novou cestu s novými stroji do míst, vedle kterých je jihoamerický prales i africká poušť pohodovým letoviskem.

A MÁME NOVÉ AUTO!

Světoznámý trabant nahradil vůz, jaký svět neviděl. Ukrajinský obojživelník navržený v sedmdesátých letech. Auto, které sice plave, ale nemá lodní šroub, auto, proti kterému je trabant luxusní limuzína – Luaz 967, alias žlutá žába.

Kde se vzala Žlutá Žába

Celý příběh začal v Jižní Americe, kde se řešilo, jak vyřešit problém s neplouvoucími trabanty, které  málem spláchl oceán. Vyhrálo vážně divné auto, které nikdo neznal. Plovoucí stroj, který Marek někde viděl a Dan si vybavil, že v něm seděl už na první cestě a byla to taková haluz, že se mu to vrylo do paměti.

A tak se  už v zimě 2014 vyrazilo na Ukrajinu pro luaz. Byla to divočina se spoustou vodky, sněhu a nějakými těmi úplatky. Ale dokázali ho dostat domů.

Auto, které nemá ani střechu, ani topení, natož dveře. A s ním se vydávají tam, kde ještě nebyli: do Mongolska.

Do světa, který si většina umí představit méně než Afriku i Jižní Ameriku. Do neznáma!

Cesta s Žábou bude směřovat nejprve do Mongolska, ale tím dobrodružství nekončí. Tým Trabanti má v plánu projet přes nehostinné oblasti střední Asie, prozkoumat odlehlé kazašské stepi, navštívit tajemná údolí Kyrgyzstánu a překonat náročné průsmyky v Tádžikistánu. Cílem je nejen Mongolsko, ale také Pákistán, kde budou muset čelit drsným podmínkám a neznámým výzvám. Celá cesta bude zakončena v Indii, kde se setkají s místními komunitami a podělí se o své zážitky a zkušenosti z cesty.

Během své cesty se Trabanti budou potýkat s velkými výkyvy teplot přesahující na jedné straně 40 stupňů, na druhé straně v druhé polovině cesty pak už můžou klesat i pod mínus 20 stupňů. Navíc místo na autech je dost omezené a i praní a sušení věcí nelze řešit každý den. I pro to si sami vybrali Devold, který splňuje všechny jejich požadavky z hlediska termoregulace i snadné údržby. Navíc mají dobré zkušenosti i s vysokou odolností a padnoucím střihem a kvalitním zpracováním oblečení.

Výhody Vlny Devold i kvůli kterým si ji Trabanti vybrali:

Na jejich výpravě je oblékáme do vlněných triček, teplých svetrů a doplňků Devold. Vlna je ideálním materiálem pro takové expedice z několika důvodů:

  • Regulace teploty: Vlna Devold poskytuje vynikající tepelnou izolaci, udržuje tělo v teple i v chladných podmínkách a zároveň umožňuje dýchání pokožky při teplejších teplotách.
  • Přirozená odolnost vůči zápachu: Vlna má antibakteriální vlastnosti, které pomáhají minimalizovat zápach, což je obzvláště užitečné při dlouhých cestách, kde není možnost pravidelného praní.
  • Odvod vlhkosti:Vlna Devold dokáže efektivně odvádět vlhkost od těla, což pomáhá udržovat pocit sucha a pohodlí.
  • Odolnost:Vlna je robustní materiál, který odolává opotřebení a je vhodný do náročných podmínek, což je klíčové pro expedice jako je tato.
  • Ekologičnost: Vlna je přírodní a obnovitelný materiál, což podporuje naši snahu o udržitelnou módu.

Držíme Palce

Věříme, že tým Trabanti zvládne všechny výzvy, které je na “Cestě s Žábou” čekají. Držíme jim palce a těšíme se na jejich příběhy, zážitky a úspěchy, které budou sdílet s celým světem. Jsme nadšení z možnosti být součástí jejich dobrodružství a těšíme se na další spolupráci.

Na závěr bychom chtěli poděkovat týmu Trabanti za jejich inspirativní odvahu a odhodlání. Připojte se k nám a sledujte jejich cestu na sociálních sítích a našich stránkách. Společně budeme držet palce a podporovat je na každém kroku jejich úžasné cesty.

S úctou,

Team Norké Módy

Devold na výpravě

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *