Merino vlna je zázračný přírodní a udržitelný materiál do letních dnů

Ona: „Miluji letní noci a horké dny. Miluji chladný horský vzduch a letní bouřky. „Miluji, když se v létě ochladí. Miluji vrcholky hor i relaxaci u vody.“

On: „To slunce zase pálí, ani spát se nedá. Furt se jenom potím a všechna trika smrdí. Furt je musím prát. Chvíli je vedro, pak zase prší. To je fakt nevyrovnaný počasí! “

Každý jsme jiný a máme rádi odlišné věci. Společná je naše touha cítit se výborně, příjemně, pohodlně a to za každého počasí. Proto by nám nemělo být jedno, do jakého materiálu se v létě oblékáme. Hledejme nejpříjemnější oblečení z přírodních a udržitelných materiálů pro naši pokožku. Merino vlna je velmi lehká a jemná k pokožce. Letní vlna norských značek Devold, Kari Traa, Bergans, Dale, We Norwegians, Bula  je prodyšná a příjemná k pokožce.

Proč nosit vlnu v létě?

Léto je obdobím veder, bouří a chladných večerů. I král větrů si s námi dá dostaveníčko. Je také obdobím dovolených a nevyzpytatelného počasí. Merino je ten pravý přírodní, funkční materiál, který splní naše požadavky a touhy po dokonale příjemném pocitu. Největší specialisté na výrobu a zpracování jsou Norové. Ti říkají:

”Proč nosit výrobky z ropy, když nám příroda ukazuje, co je nejlepší pro zvířata, co je chrání před rozmary počasí? Nejlepším příkladem je ovečka. Ta má jeden oblek na celý rok.”

A mají pravdu, příroda vybavila zvířata kožešinou, peřím, vlnou, chlupy či šupinami. Mrkněte doma na svého mazlíčka. Má materiál od matky přírody a je mu výborně. S vlnou nám bude stejně příjemně. V Norské módě už to víme přes 20 let a snažíme se dál šířit tuto myšlenku v Čechách a na Slovensku.

Merino vlna chrání před UV zářením

Merino vlna absorbuje nebezpečné UV záření a tím chrání kůži před sluncem. Ať už jsme na horské túře, na zahrádce nebo na pláži, máme dvě možnosti ochrany před spálením. Buď se namažeme krémy s vysokou UV ochranou nebo se budeme chránit oblečením, které je natolik příjemné. 

Přírodní materiál, který nezapáchá

Vlna zajišťuje zdravé mikroklima pro kůži, je antibakteriální. Vlnu nemusíte prát tak často, jako syntetické materiály, což z ní dělá přirozenou volbu pro výlety, kde se nechcete zabývat pravidelným praním oblečení.

Vlna reguluje tělesnou teplotu

Také v létě se můžeme setkat s častými změnami počasí. Merino vlna má chladivý efekt za horkého počasí. Dva dny panují nesnesitelná horka, pak přijde letní sprcha a bouře a náhle spadnou teploty pod dvacet stupňů. Pokud se nestihnete rychle obléci a zmoknete, triko z vlny vás zahřeje, protože vlna jako jediná umí zvýšit teplotu, když se namočí. Tak a teď víme proč ovečka přežije déšť a sníh v zimním období. 

Nejšetrnější materiál k přírodě

Ovčí vlna pochází z přírody a je rozložitelná. Má samočistící vlastnosti. Výroba vyžaduje méně vody. I díky méně praní šetříme vodu a tím i přírodu. Musíme ji prát v prostředku, který je šetrný k vlně, ekologický. Přírodní prací prostředky  Bio WASH jsou vyrobené ze 100% přírodních mýdlových ořechů.

Všechny báječné vlněné merino produkty norských značek Devold, Kari Traa, Bergans, Dale, We Norwegians, Bula najdete na stránkách Norské módy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *