Běh v Jizerských horách prověřil fyzické i psychické dovednosti všech závodníků

Již druhý závod úspěšného běžeckého seriálu Norské módy – 7 Pohoří se konal v sobotu 19.6.2021 v Jizerských horách na Bílém potoce.

V krutém vedru s teploměrem na pětatřicítce vyrazilo až po jedenácté hodině, po už rozpálené polní cestě téměř dvě stovky běžců. Sedm desítek statečných s výzvou na nejdelší trasu 27 (km s převýšením k 1300 metrům…) začalo stoupat pár kilometrů na Smrk (1124 metrů nad mořem). Následoval velmi těžký prudký seběh úzkým korytem, pak znovu nahoru. A aby toho nebylo málo, i v lese moc chládku nezůstalo a řádila tu hejna much a komárů. Až po víc než polovině se profil trochu „rozběhl “.

Během závodu panovala skvělá atmosféra! Počasí opravdu prověřilo ty nejsilnější a nejzdatnější běžce. Klobouk dolů všem, co zvládli v obrovském vedru doběhnout do cílové rovinky. Nakonec se prodloužila i časomíra, aby měl opravdu každý možnost doběhnout do cíle.Také se přidala ještě jedna občerstvovací stanice s nápoji,aby měli běžci dostatek tekutin.

Trasy byly při tomto závodě trochu delší, jelikož se hoši z Horské služby, chtěli podělit o to nejlepší z Jizerských hor.

Velice děkujeme všem partnerům akce speciálně společnosti Nutrend a Holba a.s., že se postarali o pitný režim závodníků v horkém dni.

Vidíme se brzy v Beskydech na dalším závodě!